top of page

Kdo jsem a kam kráčím...

Heboušek.jpg

Inspirací a motivací se kontinuálně vzdělávat a prohlubovat své znalosti z biomechaniky, anatomie, kopytní problematiky, manuálních terapií, rehabilitačních a tréninkových metod a přístupů pro mě byl, a stále je, můj první kůň. Snažila jsem se najít způsob, jak mu pomoci, aby se cítil lépe ve vlastním těle. Vycestovala jsem do zahraničí, nejprve Španělska následně Portugalska, kde jsem se ponořila do studia klasické drezury. Seznámila se s Heather Moffett a Enlightened Equitation.  Za významný milník a těžiště svého vzdělání v oblasti tréninku koní a jejich dvounohých partnerů považuji především dvouletou stáž u mistra akademického jezdeckého umění Maria Schneidera. 

Věřím v holistický přístup.

 

V současné době se tak ve velké míře krom klasického tréninku věnuji i manuálním terapiím a rehabilitačnímu tréninku u koní. 

Jsem člověk zvídavý, soustavně se snažím prohlubovat své znalosti a dovednosti a kritickým okem hodnotit přístupy a techniky, které používám. Kontinuálně se vzdělávám v Čechách i zahraničí. Jsem certifikovaným bodyworkerem pod Equinology INC. V současné době studuji koňskou osteopatii na Institutu Vluggen v Německu a rehabilitaci koní na Academy of Animal Sport Science.
Mojí srdcovkou je téma vrozené křivosti u koní.

Jezdectví je pro mě více než jen sport.

O mne
IMGL2412w (1).jpg
“Miluj koně a pokus se mu rozumět, aby ti mohl důvěřovat. Buď šťastný z malých pokroků na sobě a svém koni, pak dosáhneš hravě velké věci.”

Egon Von Neindorff

bottom of page