top of page
bodywork.jpg

Bodywork

manuální terapie pro koně

Cena:  2.500Kč

 • během jednoho výjezdu ošetřuji 3 koně, výjimečně 4

Nejsem plátce DPH.

Bodywork

Metody ošetření

 

Bodywork podle Equinology ® Approach

Zakladatelkou této manuální techniky je Debranne Pattillo, MEEBW, kterou možná znáte díky její spolupráci s Manolo Mendezem a jejímu Painted horse. Jedná se o přístup, který se zaměřuje na celé tělo koně a zahrnuje kombinaci specifických manuálních palpačních technik ke zhodnocení měkkých tkání, symetrie svalů a jejich struktury. Jde o komplexní přístup, který se neomezuje jen na klasickou sportovní masáž, ale zahrnuje i mobilizaci měkkých tkání, protahování, cviky na zlepšení rozsahu pohybu a poziční cviky, stresové a spouštové body (trigger points) a myofasciální techniky.

K čemu je ošetření dobré?

 • Zlepšuje krevní oběh

 • Podporuje lymfatickou drenáž a odvod škodlivin ze svalů

 • Zlepšuje rozsah pohybu a flexibilitu

 • Komfort koně

 • Odstraňuje napětí

 • Urychluje regeneraci

 • Součást rehabilitačního programu (po konzultaci s veterinářem)

Pro koho je vhodné?

Pro  koně všech disciplín, koně sportovní, rekreační, důchodce i mlaďochy, s omezením dokonce i pro březí klisny.  

Jak ošetření probíhá?

Před samotným ošetřením nejprve probereme zdravotní historii koně, následně si Vašeho koně prohlédnu v pohybu, a nakonec provedu zhodnocení jeho stavby těla a svalových dysbalancí (prvotní prohlídka je delší než u dalších návštěv). Následuje samotné ošetření, která trvá přibližně 1-1,5 hodiny. Podle výsledku ošetření s majitelem proberu vhodná cvičení a ukážu masážní tahy na doma. Na vyžádání zasílám do 10 pracovních dní po bodyworku zprávu z ošetření.

Nabízíte i částečný bodywork problematických partií?

Ano, ale pouze po absolvování kompletního ošetření celého těla jako navazující bodywork. Bolesti svalů a blokace jsou často následkem problému v jiné části těla. Například problémy v oblasti kopyt a dolní části končetin se často projevují jako nepohodlí, zatuhlost a bolest svalů krku. Tělo kompenzuje problém jedné části těla přetěžováním svalových skupin, které na to nejsou určené. Často tak problém vnímáme v jiné části těla, než ve které skutečně je. Z toho důvodu začínám vždy kompletním ošetřením, abych si osahala celého koně.

Kdy s ošetřením raději počkat?

Zdravotní kontraindikace jako je kulhání, (v takovém případě provádím pouze po předešlé prohlídce koně, nebo alespoň konzultaci s veterinářem v případě chronického problému), akutní onemocnění, horečka apod. Minimálně první tři dny po očkování a odčervení. Pokud si nejste jisti, nejprve mě prosím kontaktujte.

Ošetření též není vhodné provádět těsně před závody, pokud se nejedná o opakované ošetření, kdy jezdec a trenér ví, jak bude kůň reagovat. Vlivem ošetření může dojít ke změně rozsahu pohybu a chodů koně a narušit tak zajetou harmonii dvojice. Navíc se stejně jako lidé mohou i koně cítit po masáži lehce bolaví a unavení. Po ošetření vždy vyžaduji 3 dny pracovního klidu pro koně.

Hirudoeapie
pijavice1.jpg

Hirudoterapie

 • ošetření pijavicí lékařskou

Cena:  600 Kč aplikace + cena za pijavice

 • jedna pijavice: 200Kč (zahrnuje i krycí materiál)

Nejsem plátce DPH.

Jak to probíhá

K čemu je ošetření dobré?

​Pro koho je vhodné?

​​

Kdy s ošetřením raději počkat?

kavaleta.png

Rehabilitační cvičení

 • rehabilitační cvičení

Cena:  dle ošetření​

Rehabiltační cvičení
bottom of page