top of page

Webinář: Biomechanika
a korektní jezdectví

= Co se Hebemu stalo? =

Někteří z vás už to vědí, jiní možná tuší, další přemýšlení, co se děje.

Hebe se na konci ledna vážně zranil.

Během noci se s největší pravděpodobností buď válel, nebo zavalil v přístřešku, a při tom levou zadní nohou částečně vykopl nejspodnější prkno boční stěny přístřešku. Noha zůstala zaklíněná mezi ztraceným bedněním a prknem, které na jedné straně zůstalo držet. Při snaze nohu vytáhnout ven si způsobil rozsáhlé tržné zranění na přední a vnitřní straně holeně, při které došlo i k odhalení několika centimetrů metatarsu. Když ho ráno našel stájník, už stál, ale nebylo zřejmé, nakolik vážné jeho zranění je a zda nedošlo na nejhorší – frakturu kosti. Ta se naštěstí nepotvrdila. Následkem zranění došlo k sevestraci kosti a bylo nutné přistoupit k chirurgickému odstranění nekrotické části kosti. Pozitivní je, že se při operaci ukázalo, že rozsah poškození šlachy natahovače nejspíše nebude tak vážný, jak se původně předpokládalo, a nakonec je na tom slovy docentky Mezerové “dobře”.

Hebe se bude léčit ještě dlouho. Čeká nás několik měsíců hojení a rehabilitace. Zatím není jisté, zda nebude nutná ještě jedna operace. Záleží, zda dojde k odumření ještě další části kosti, nebo se začne hojit a pokrývat novou tkání. Operace probíhala minulý čtvrtek a první převazy ukáží, jak jsme na tom. Osobně to zatím vidím po prvním převazu pozitivně. Držte nám palce, aby jeho první chirurgický zákrok byl zároveň i tím posledním a kráčeli jsme už jen k lepším zítřkům.

Hebeho má v péči skvělý tým veterinářek, kterým jsem neskonale vděčná za veškerou péči od prvního ošetření.

Náklady za operaci a ošetření stoupají, a protože mi není vlastní vytvářet veřejné sbírky a žádat o peníze za nic, rozhodla jsem se, že vypíšu dva webináře, ke kterým – oproti standardu - BUDOU I ZÁZNAMY  na 30 dní !

Proto chcete-li mi pomoci s veterinárními účty a zároveň se něco nového přiučit, tak bych vás ráda pozvala na sérii webinářů na téma: Biomechanika a korektní jezdectví, které se budou konat během března a dubna 2024.

Na webinářích se můžete těšit například na:

- vysvětlení funkce hrudního závěsu

- vnímání rovnováhy a jednotlivých rovin z pohledu jezdectví

- základy biomechaniky ohnutí

a další...

Termíny konání webinářů:

- 22.3.2024 v 19:00

- 15.4.2024 v 19:00

Cena dvoudílné série:

1000 CZK

Registrace se uzavírá: 14.3.2024

Máte-li zájem se zúčastnit série webinářů, prosím vyplňte registrační formulář níže

a obdržíte pokyny emailem. 

1.jpg
5.jpg

Registrace na webináře

bottom of page